Vlaštovské schody 2020

Multižánrový benefiční hudební festival pod širým nebem

25. července 2020 od 17:00

Holos Centrum  v Opavě-Vlaštovičkách

 

Lukáš Sommer

Kytarový virtuos

Brigita Cmuntová

Blue Sonety

Václava Kramáře

jazz-pop

Absolventi Letní školy zpěvu

O festivalu

Festival  Vlaštovské schody vznikl v roce 2016 jako malý absolventský koncert Letní školy zpěvu v Holosu. Postupně se na pódium přidávali i profesionální hudebníci a nyní je díky své jedinečné atmosféře a příjemném prostředí Holos Centra oblíbenou malou hudební scénou opavského kulturního léta. 

V minulých letech tak na Vlaštovských schodech vystoupili Kapela Ptakustik, Jaroslav Pszczolka, Jiřina Raszka Marušáková, Johana TeryngerováKapela Nedivoč, Šárka SecováJindra Holubec,  Míša Slívová, Václav Kramář a desítky absolventů Letní školy zpěvu v Holosu. Každý ročník byl jedinečným zážitkem a zveme i vás na již 5. ročník! Svou účastí zároveň podpoříte činnost Centra Holos, které  pomáhá lidem  s duševními potížemi a v krizových životních situacích. 

Děkujeme a těšíme se na vás!

Živý přenos z festivalu

Na tomto místě najdete v sobotu po 18. hodině živý přenos z festivalu! 

Blue Sonety

Jazz-popový projekt klavíristy a skladatele Václava Kramáře, který zhudebňuje básně Ivana Wernische, Jana Skácela, Josefa Kainara, Jiřího Žáčka, Paula Verlaina, ale i třeba dosud nezhudebněné básně Karla Kryla. Zaposlouchejte se do pestrých melodií na pomezí jazzu, popu, rocku a chansonu v podání vynikajícího zpěváka a herce Radka Melšy a zpěvačky Markéty Komarové. Doprovodnou kapelu tvoří Václav Kramář - klávesové nástroje, Rudy Horvát - kytary, Jan Tengler - saxofony,  Vlastimil Škoda - basová kytara, Adrian Ševeček - bicí.

19.jpg

Brigita Cmuntová

Brigita Cmuntová je zpěvačka, herečka, lektorka hlasu a jógy.  

Narodila se v Táboře. Je absolventkou Konzervatoře Jaroslava Ježka obor hudebně-dramatický. Ve studiích navázala na obor Tvorba textu a scénáře naVOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka. Od roku 2017 začala působit na Konzervatoři Jaroslava Ježka jako pedagog zpěvu a současně pracuje individuálně i skupinově s lidmi, kteří mají zájem o rozvoj skrze hlas, tělo a dech.  Jako herečka se objevila v divadle Broadway (Hamlet), Kalich (Mauglí),  Hybernia (Sněhurka, Alenka v kraji zázraků). Hraje v autorském loutkovém představení pod studiem DAMÚZA (Pohádky z lesa). Působí jako herečka v divadle Minor (Malá čarodějnice).  Před kamerou se nejvýrazněji objevila v seriálu První republika ve II. a III. serii  kde ztvárnila jednu z ústředních rolí. Dále pak v lotyšském filmu City by the river. Hraje také v novém filmu režiséra Rudolfa Havlíka Bábovky (podle knižní předlohy Radky Třeštíkové), který bude mít premiéru v kinech v září 2020.  Píše autorské písňové texty, které zpívá v pop/folkovém duu Brigita & Štěpán. V současné době dokončuje instruktorský kurz jógy. Miluje přírodu, bylinky, pohyb a sebeobjevování. 

vernisaz-linhartovy041.JPG

Lukáš Sommer

Lukáš Sommer (narozen 1984 v Českých Budějovicích) je přední osobnost mladé skladatelské generace. Absolvoval studia na Konzervatoři v Českých Budějovicích, Pražské konzervatoři a HAMU. Naplno se věnuje vlastní tvorbě a koncertní činnosti. 

Je autorem významných orchestrálních skladeb, které byly s úspěchem uvedeny u nás i v zahraničí (Koncert pro harfu a orchestr, Ostny v závoji – kantáta na texty Bohuslava Reynka, Dopis otci – koncert pro flétnu a orchestr, Judita – symfonie pro varhany a smyčcový orchestr aj.). Těžištěm jeho tvorby je komorní hudba, často vznikající na objednávku předních interpretů, jakými jsou Epoque Quartet, Sedláčkovo kvarteto, Pražské kytarové kvarteto nebo Virginia Tech Percussion Ensemble (2 smyčcové kvartety, Chicago steps – kytarový kvartet, Sonáta pro flétnu a klavír, Tance a chmury – hobojový kvintet). Od roku 2015 Sommer vytvořil několik rozlehlých vokálních kompozic na objednávku operních a vokálních těles – Pražští Pěvci, Pražský filharmonický sbor, Opera studio Praha, Opera Diversa (Časoplet – opera/komiks, Alchymista – příběh pro smíšený sbor a ansámbl, Missa brevis, Sindibád – dětský muzikál). http://www.lukassommer.eu/ 

Vstupenky

V předprodeji    200,-

Na místě 250,-

VIP vstupenka 500,-

(Nejlepší místa k sezení a pivo a limo zdarma!)

Virtuální vstupenky - podpora pro Holos

Chápeme, že někteří třeba do Holosu za námi přijet nemůžete a pro vás připravujeme několik online vstupů v průběhu večera, které budeme živě vysílat na facebooku! Stačí sledovat naší stránku www.facebook.com/osholos a upozornění na živý vstup vám vyskočí jako oznámení. 

 

A protože Vlaštovské schody jsou zejména benefiční akcí na podporu Holos Centra, které se zotavuje z tříměsíčního výpadku příjmů v důsledku epidemie, můžete nás i z domova podpořit zakoupením virtuálních vstupenek

 

Jedna virtuální vstupenka stojí 200 Kč a můžete jich koupit libovolný počet :-) 

Jedná se o dar a vystavíme vám na darovanou částku potvrzení o přijetí daru, které můžete využít pro snížení daně z příjmu. 

 

Virtuální vstupenky můžete zakoupit v našem e-shopu platební kartou nebo online převodem. V průběhu večera tak hned budeme vědět, kolik peněz se podařilo vybrat. 

Ubytování ve stanovém městečku na zahradě

Pivo - Limo - Gril - Palačinky

Předchozí ročníky

2019 - Fotky, videa

2018 - Fotky, videa

2017 - Fotky, videa

2016 - Fotky, videa

Organizátor

Za podpory

logo-MTC-v2-CZbila.png
precis-tech-logo300.jpg

Mediální partneři

logo_1_cz-BERNARD.jpg