top of page
Jana-500x380.jpg

Mgr. Jana Vysoudilová

Členka terapeutického týmu

Individuální psychoterapie / Sandplay / Sebepoznávací pobyty / Holotropní dýchání / PSK / Muzikoterapie

Kontakt:

+420 777 125 841 

jana.vysoudilova@centrum.cz

Šternberk, Opava

Mgr. Jana Vysoudilová je certifikovaná instruktorka holotropního dýchání, techniky Sandplay a celostní muzikoterapie. 

Životopis:

Pochází z jižních Čech, kde žila do svých 15 let. Nyní žije v Babicích u Šternberka se svou rodinou.

Vystudovala v Brně textilní výtvarnictví na SPŠ textilní, poté na Univerzitě Palackého v Olomouci výtvarnou výchovu pro základní umělecké školy. Během studia se začíná věnovat hře na klasickou kytaru, kterou pak studuje souběžně s vysokou školou na konzervatoři v Pardubicích. Hudba se stává důležitou součástí jejích zájmů, a proto brzy přidává soukromě i operní zpěv a klavír.

Řadu let působila jako lektorka hudební školy Yamaha, která ji zaujala pro její filosofii hravého přístupu k dětem v programech zaměřených rozvoj hudebnosti, tvořivosti a inteligence. Nyní působí na ZUŠ Moravský Beroun, kde vyučuje klasickou kytaru, zpěv, klavír a hudební nauku.

V roce 2014 úspěšně absolvovala třísemestrální kurs celostní muzikoterapie na Filosofické fakultě University Palackého v Olomouci a vede aktivní i pasivní terapie pro jednotlivce i skupiny.

V roce 2018 získala certifikaci GTT k technice holotropního dýchání a spolupracuje při organizaci seminářů holotropního dýchání v Holosu.

Svá výtvarná díla – pastely a olejomalby – prezentuje pravidelně na výstavách a svými akvarely doprovodila sbírku Jitky Badoučkové Má sestra tráva.

Od dvanácti let praktikuje hathajógu a o několik let později se hlouběji věnovala křesťanské józe pod vedením Otakara Vojkůvky. S ním spolupracovala na přednáškovém programu Škola moudrosti a letních táborech jógy jako lektorka. Součástí jejích zájmů je i studium filosofie, psychologie a různých technik osobního růstu jako je tarot, numerologie apod. Nyní v této oblasti příležitostně pracuje jako poradce.

Programů Holosu je účastní od roku 2004 v seminářích holotropního dýchání, které se staly důležitou součástí její osobní sebereflexe. Postupem let stále silněji objevuje sílu prožitku jako hlavní transformační nástroj. Znamená nezanedbatelný přínos pro její tvorbu a nalezení jejího vnitřního uměleckého i lidského poselství. Díky tomu se věnuje holotropnímu umění v oblasti výtvarné a literární tvorby.

bottom of page