top of page

Mgr. Jana Vysoudilová

Terapeutka

Individuální psychoterapie / Sandplay / Sebepoznávací pobyty / Holotropní dýchání / PSK / Muzikoterapie / Rodinná terapie / Párová terapie / jógová terapie

Mgr. Jana Vysoudilová je certifikovaná instruktorka holotropního dýchání, techniky Sandplay a celostní muzikoterapie. 

Životopis:

Pochází z jižních Čech, kde žila do svých 15 let. Nyní žije v Babicích u Šternberka se svou rodinou.

Vystudovala v Brně textilní výtvarnictví na SPŠ textilní, poté na Univerzitě Palackého v Olomouci výtvarnou výchovu pro základní umělecké školy. Během studia se začíná věnovat hře na klasickou kytaru, kterou pak studuje souběžně s vysokou školou na konzervatoři v Pardubicích. Hudba se stává důležitou součástí jejích zájmů, a proto brzy přidává soukromě i operní zpěv a klavír.

Řadu let působila jako lektorka hudební školy Yamaha, která ji zaujala pro její filosofii hravého přístupu k dětem v programech zaměřených rozvoj hudebnosti, tvořivosti a inteligence. Nyní působí na ZUŠ Moravský Beroun, kde vyučuje klasickou kytaru.

V roce 2014 absolvovala třísemestrální kurs celostní muzikoterapie na Filosofické fakultě University Palackého v Olomouci a vede aktivní i pasivní terapie pro jednotlivce i skupiny. 

V letech 2016-17 studovala profesní kurs Sandplay terapie a práce se symboly u Experssive Therapies Institute of Australia v rozsahu 100 hod.

V roce 2018 získala certifikaci GTT k technice holotropního dýchání a spolupracuje při organizaci seminářů holotropního dýchání v Holosu a pracuje zde jako terapeutka. Od roku 2021 je členem core týmu výcvikového programu Grof Legacy Training Holos.

 

V roce 2019-2020 studovala neuroenergetickou terapii pod vedením Rogera Gilchrista.

 

Od roku 2022 je v nástavbovém kursu rodinné a párové terapie institutu Petra Boše v Praze pod vedením Jitky Vodňanské.

Svá výtvarná díla – pastely a olejomalby – prezentuje pravidelně na výstavách a svými akvarely doprovodila sbírku Jitky Badoučkové Má sestra tráva.

Od dvanácti let praktikuje hathajógu a o několik let později se hlouběji věnovala křesťanské józe pod vedením Otakara Vojkůvky. S ním spolupracovala na přednáškovém programu Škola moudrosti a letních táborech jógy jako lektorka.

bottom of page