top of page

Dobrovolnické centrum

Hledáme ochotné lidi a nabízíme dobrovolnictví všem, kteří chtějí nabídnout svůj um a na oplátku se něco nového naučit a zapojit se do party fajn lidí!

Mnozí z nás jezdí do HOLOSU pro pomoc v těžkostech. Na to, aby centrum fungovalo, potřebuje nyní naléhavě naše ruce a ochotu spolupodílet se na zajištění jeho činnosti.

V Centru je hodně práce, kterou můžeme udělat právě my a tím vytvořit lepší podmínky pro to, aby mohla fungovat a rozvíjet se hlavní náplň HOLOSU:

• pomoc lidem v těžkých životních situacích

• prostor pro setkávání s podobně laděnými lidmi

Přichází chvíle, kdy to bez nás všech nepůjde. Potřebných lidí přibývá, a proto je třeba přizvat ochotné dobrovolníky ke spolupráci. Pokud Vás HOLOS a jeho činnost oslovily, přijměte nyní nabídku ke spoluúčasti ve tvorbě jeho poslání.

 

Garantujeme Vám, že tím nejen získáte hezký pocit z pomoci dobré věci, ale vaše práce pro ostatní se zpětně pozitivně odrazí i ve kvalitě vašeho života.

O čem činnost dobrovolníka je?

• Jako dobrovolník budete každý měsíc osloven k účasti na některé aktivitě, která bude pro HOLOS právě aktuální: pomoc při organizaci nějaké akce, brigáda v Centru, příp. konkrétní aktivita dle Vašich schopností – umíte tlumočit, pracovat s PC, jste šikovný řemeslník, šijete...

• Součástí náplně DC je také přátelská a osobní podpora od nás. Budeme pracovat na tom, aby jste na našich akcích cítili v praxi zásady DC: důvěru, otevřenost, přátelství, přijetí, obětavost, oddanost a týmovost.

• Odměnou Vám bude krom dobrého pocitu a nových zkušeností minimálně jednou ročně bonusová akce pro dobrovolníky, kterou pro Vás speciálně připravíme. Věříme ale, že se naše parta bude ráda scházet na přátelských setkáních častěji :o).

Naším závazkem je udělat ze společné, obecně prospěšné práce zábavu a vytvořit bezva partu pro kohokoliv, kdo bude mít chuť pomoct dobré věci.

A jaké pozice právě nabízíme?

Člen kreativního týmu

Hledáme tvůrčího jedince, který by se s námi chtěl pravidelně setkávat, přinášet nové nápady a společně tvořit naše události. Jste-li osoba, která se zajímá o naši organizaci a rádi byste se podíleli na tvorbě nezapomenutelných zážitků, pak je tato pozice přesně pro Vás. Nejdříve si v Holosu můžete vyzkoušet práci dobrovolníka na našich různorodých akcích a postupně se zapojit do tvůrčího procesu jako člen kreativního týmu.

 

Řádový dobrovolník

Zveme Vás, abyste se stali součástí našeho dobrovolnického týmu, kde budete spolupracovat dle potřeby na událostech, které se konají. Pracovní náplň dobrovolníka je vždy flexibilní a můžete si vybrat úkoly, které vás baví a naplňují. S každou akcí se vaše úkoly mohou měnit, takže můžete vyzkoušet různé činnosti a přispět k našim úspěchům. Všechny nadšence a podporovatele Holosu srdečně vítáme, každá ruka nám pomáhá posunout se kupředu. Momentálně hledáme primárně výpomoc na jednotlivých akcích, nebráníme se však ani jiné náplni dobrovolnické práce.

 

Vedoucí dobrovolníků

Pokud jste již získali zkušenosti s dobrovolnictvím v Holosu nebo máte zkušenosti s vedením týmu, mohli byste se stát vedoucím dobrovolníkem. Tato pozice vyžaduje dohled nad správným průběhem práce dobrovolníků, jak před samotnou událostí (zajištěním, aby každý věděl, co má dělat), tak i během ní. Vedoucí dobrovolníků by měl mít alespoň základní povědomí o všech dobrovolnících a pomoci jim najít úkoly, které jim budou nejvíce vyhovovat, dobrovolníky vést a kontrolovat a být jim k dispozici v případě dotazů.

 

Údržbář

V Holosu hledáme šikovného jedince, který by mohl zajistit drobné opravy a údržbu našeho centra (například utažení kohoutků, promazání pantů aj.). Spolupráce by probíhala flexibilně, kdy by byl údržbář kontaktován v případě potřeby a domluvil se na termínu návštěvy. Zároveň se těšíme na Vaše návrhy a připomínky ohledně drobných vylepšení našeho centra. Vaše aktivní přístupy a nápady jsou více než vítány.

 

Pokud Vás žádná z uvedených pozic nezaujala, ale stále máte zájem o dobrovolnickou spolupráci, neváhejte nás kontaktovat. Jsme otevřeni jakýmkoli nápadům a rádi Vás uvítáme v našem týmu. Vaše angažovanost může pomoci náš projekt posunout vpřed. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo na našich sociálních sítích a dejte nám o sobě vědět! Vaše podpora je pro nás velmi cenná a společně můžeme dělat pozitivní změny. Děkujeme! :-)

Přidejte se k nám!

bottom of page