so 13. 10. | Holos Centrum

Seminář holotropního dýchání - Opava 13.10.2018

Víkendový zážitkový seminář holotropního dýchání pro práci na sobě a hlubší sebepoznání. Velká skupina, velký zážitek!
Přihlašování již bylo ukončeno.
Seminář holotropního dýchání - Opava 13.10.2018

Čas a místo

13. 10. 2018 13:00 – 14. 10. 2018 17:00
Holos Centrum, Marie Dolanské 8/12, 746 01 Opava-Vlaštovičky, Česko

O události

Zážitkový skupinový seminář holotropního dýchání pro práci na sobě a hlubší sebepoznání. V rámci transpersonální psychologie vede MUDr. Milan Hrabánek, žák prof. S. Grofa a členové jeho týmu.

Pokud jste ještě u MUDr. Milana Hrabánka neabsolovovali žádný seminář holotropního dýchání, je nutné jej před přihlášením osobně nebo telefonicky kontaktovat pro úvodní osobní či telefonický pohovor, při kterém bude, mimo jiné, zhodnoceno, zda Váš zdravotní stav vyhovuje metodě HD.

Seznamte se prosím před přihlášením s důležitými informacemi o technice holotropního dýchání, které najdete na našich stránkách zde: https://holos.cz/holotropni-dychani

Organizace semináře:

Seminář probíhá ve dvou dnech. V sobotu od 13 do 21 hodin, po úvodním seznámení s technikou, proběhne první kolo holotropního dýchání, které se opakuje druhý den v neděli od 9 do 17 hodin. Seminář je zakončen závěrečným sezením, při kterém účastníci sdílejí své prožitky.

Dostavte se vždy 30 minut před uvedeným začátkem.

Novinka pro vaší integraci:

Svůj holotropní proces můžete také zachytit prostřednictvím techniky Soul Collage (koláže). Svou mandalu sestavíte pomocí výstřižků z časopisů, které nalepíte na papír a můžete dále dotvořit.

Dvěma účastníkům nabízíme také možnost vyjádření svého zážitku pomocí metody Sandplay - Hra na písku. Rezervaci lze vyznačit v přihlášce, volba je dostupná prvním dvěma zájemcům.

Sandplay, doslovně „hra na písku“, je metoda, kterou rozpracovala Dora Kalff , žačka C.G.Junga. Metoda nabízí možnost vytvořit si na ohraničeném pískovišti s pomocí miniaturních předmětů symbolický obraz odpovídající našemu vnitřnímu světu. Hra s pískem je přirozenou součástí pro každého z nás a tak při této kreativní hře vstupujeme do kontaktu s nevědomými procesy. Tyto procesy zachycené obrazy stvořenými na písku pak podporují náš vlastní proces směřující k celistvosti.

S sebou potřebujete:

 • deku
 • napínací prostěradlo
 • polštářek
 • bavlněný(!) šátek na zakrytí očí
 • ručník
 • dostatečně volný oděv
 • domácí obuv
 • lehké jídlo na celý den
 • drobné občerstvení bude zajištěno.
 • spacák, karimatka (pokud nemáte zarezervován pokoj)

Ubytování a stravování:

V účastnickém poplatku je zahrnuto přenocování v místě konání semináře s vlastním vybavením (spacák, karimatka). Stravování si zajišťuje každý sám, dle svých potřeb. K dispozici je na místě plně vybavená kuchyně.

Nově nabízíme prvním deseti zájemcům možnost si rezervovat za 200 Kč/noc postel ve dvou a třílůžkových pokojích se společnou koupelnou. Rezervaci je možné vyznačit v přihlášce.

Výzkum holotropního dýchání:

Pokud jste se ještě nikdy holotropního dýchání nezúčastnili, rádi bychom Vás požádali o účast v unikátním výzkumu, který má za cíl prokázat pozitivní vliv holotropního dýchání na psychiku člověka a stát se tak podkladem pro jednání se státními institucemi, pojišťovnami a dalšími subjekty, které by mohly zajistit rozšíření a zvýšení dostupnosti této techniky.

Účast pro Vás bude znamenat vyplnění dotazníku, který vám zašleme e-mailem, celkem 4x.

 • Jeden den před dýcháním
 • Jeden den po dýchání
 • Jeden měsíc po dýchání
 • Tři měsíce po dýchání

Dotazník se liší podle toho, jestli jste v minulosti museli či nemuseli vyhledat odbornou psychologickou či psychiatrickou pomoc.

U semináře v Holos Centru vás také poprosíme o účast na druhé části výzkumu - měření variability tepové frekvence před a po procesu HD.

V přihlášce máte možnost vyjádřit svůj souhlas či nesouhlas s účastí ve výzkumu.

Více informací o celém výzkumu najdete zde.

Jak se přihlásit:

V sekci Registrace, která je hned pod tímto textem, vyberte Základní cenu semináře: stiskněte + u počtu kusů, aby byl počet kusů 1. Stejným způsobem můžete přidat i další volby - ubytování či rezervaci sandplay. Poté klikněte na tlačítko Pokladna a vyplňte uvedenou přihlášku.

Pro každého účastníka je potřeba provést registraci zvlášť.

Po vyplnění přihlášky obdržíte e-mailem číslo účtu pro zaplacení ceny semináře. Pokud vám e-mail nepřijde, zkontrolujte svou složku hromadné pošty či spamu, někdy tam i naše e-maily spadnou.

Podmínky:

Tato přihláška je závazná. Prohlašuji, že jsem se seznámil(a) a pochopil(a) podmínky, kontraindikace účasti na semináři HD (odkaz) a můj zdravotní stav je v tomto smyslu vyhovující. Souhlasím s případným zveřejněním svých fotografií ve sdělovacích prostředcích.

Storno podmínky:

Upozorňujeme, že přihlášku lze bez poplatku zrušit nejpozději 7 dní před začátkem semináře.

V případě zrušení přihlášky v době kratší než 7 dní účtujeme storno poplatek 30% ze základní ceny semináře.

V případě neúčasti na semináři či zrušení přihlášky v době kratší než 24 hodin před začátkem semináře účtujeme storno poplatek 100% ze základní ceny semináře.

Registrace
Cena
Kusů
Celkem
 • Základní cena semináře
  CZK 2,400
  CZK 2,400
  0
  CZK 0
 • Měkká postel pro větší pohodlí
  CZK 200
  CZK 200
  0
  CZK 0
 • Rezervace Sandplay-Hry v písku
  CZK 0
  CZK 0
  0
  CZK 0
 • Dar na naší činnost
  CZK 500
  CZK 500
  0
  CZK 0
CelkemCZK 0

Sdílet událost